Nabór do klas integracyjnych

1. Do klasy pierwszej integracyjnej przyjmowani są uczniowie zamieszkali w obwodzie jak  i poza obwodem szkoły na wniosek rodziców (prawnych opiekunów).
  2. Liczba uczniów w klasie integracyjnej wynosi od 15 do 20, w tym od 3 do 5 uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez zespół orzekający publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (PPP).
  3. Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zobowiązani są dostarczyć:
    • aktualne orzeczenia z PPP
    • komplet dokumentów obowiązujących podczas rekrutacji.
  4. Uczniowie zakwalifikowani do klasy integracyjnej powinni wyróżniać się:
    • wysoką kulturą osobistą,
    • poczuciem odpowiedzialności,
    •  dojrzałością społeczną,
    •  otwartością na potrzeby innych (chodzi o stworzenie najkorzystniejszych warunków, które będą wspomagać w sposób optymalny rozwój wszystkich uczniów klasy integracyjnej).

5.      O przydziale uczniów z orzeczeniami do klasy integracyjnej zdecyduje Komisja Rekrutacyjna powołana zarządzeniem dyrektora Wydziału Oświaty.

6. Komisja Rekrutacyjna  Wydziału Oświaty podejmując decyzję o przydziale do klasy integracyjnej będzie brała pod uwagę:

• miejsce zamieszkania dziecka,
  • rodzaj i stopień niepełnosprawności kandydata,
  • warunki organizacyjne szkoły z oddziałami integracyjnymi (baza, kwalifikacje kadry pedagogicznej).